Nowe inwestycje w OSM w Piaskach

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach podpisała umowę na dofinansowanie inwestycji w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój", objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W ramach inwestycji zostanie wykonana rozbudowa hali produkcyjnej wraz z klimatyzacją, pomieszczenia magazynowe, komora termostatowa, najnowocześniejsza linia do produkcji napojów fermentowanych oraz instalacja fotowoltaiczna.

Dynamiczny rozwój naszej spółdzielni nie byłby możliwy bez stałego inwestowania w nowoczesne technologie. Nowe inwestycje pomogą nam nie tylko zmodernizować nasz park maszynowy. Dzięki instalacji fotowoltaicznej będziemy mogli wykorzystać odnawialne źródła energii, jakim jest promieniowanie słoneczne i tym samym wpłynąć w większym stopniu na ochronę środowiska.

Zgodnie z zawartą umową z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dofinansowanie wyniesie 3 mln złotych. 

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.