Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach ma 70 lat

Wzrost przychodów o ponad 30 procent w stosunku do roku ubiegłego, nowe produkty, które trafiły w upodobania klientów, znaczące rozszerzenie sieci sprzedaży, rebranding marki, a także inwestycje w linie produkcyjne – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach w dobrej kondycji obchodzi 70.lecie działalności.

OSM w Piaskach powstała 1 stycznia 1948 roku i dzisiaj należy do jednych z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w branży mleczarskiej. Spółdzielnia zatrudnia obecnie 140 osób, a swoje produkty sprzedaje głównie w woj. lubelskim i na rynku warszawskim. Oferta spółdzielni obejmuje najwyższej jakości wyroby bez dodatku mleka w proszku, konserwantów i ulepszaczy.

- Od początku swojej działalności na pierwszym miejscu stawiamy zdrowie oraz zadowolenie naszych Klientów. Dlatego dbamy o to, aby na ich stołach znalazły się wyłącznie tradycyjnie wytwarzane, naturalne produkty, które „smakują jak dawniej” – podkreśla Mirosław Domański, Prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piaskach.

Długoletnią tradycję wytwarzania produktów w Piaskach łączy się z dokładną analizą współczesnych trendów konsumenckich. Dlatego spółdzielnia sukcesywnie wprowadza na rynek nowe produkty oraz przywiązuje dużą uwagę do nowoczesnego wyglądu i funkcjonalności opakowań. W ostatnim czasie w sklepach pojawiły się m.in. produkty bez laktozy (kefir i jogurt naturalny typu greckiego), jogurt naturalny typ grecki o obniżonej zawartości tłuszczu (kubek 400 g) zsiadłe mleko piaseckie (miska 350 g), kefir jak dawniej (butelka 250 g) oraz twaróg piasecki półtłusty 330 g w funkcjonalnym opakowaniu otwórz/zamknij.

Zmieniamy się, bo musimy reagować na zmieniające się gusta naszych klientów i wychodzić naprzeciwko ich oczekiwaniom. Naszą odpowiedzią na rosnącą świadomość konsumentów są „czyste etykiety” na produktach z logo OSM Piaski. Promujemy je również w niestandardowy sposób, jak na przykład nasz Kefir jak dawniej, który trafia do kibiców podczas meczów żużlowych – mówi Andrzej Grochoła, kierownik ds.marketingu OSM w Piaskach.

Warto dodać, że w roku jubileuszu spółdzielni, jej sztandarowe produkty – Kefir jak dawniej, Zsiadłe mleko Piaseckie jak dawniej i Twaróg Śmietankowy otrzymały prestiżowy certyfikat „Jakość i Tradycja”. Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego wyróżnia w ten sposób produkty żywnościowe wysokiej jakości, o tradycyjnym charakterze, posiadające unikalne cechy oraz wytwarzane według najwyższych standardów produkcyjnych.

- Certyfikat „Jakość Tradycja” przyznany przez kapitułę jest więc pięknym podsumowaniem naszej dotychczasowej działalności. To dla nas bardzo ważne wyróżnienie, ponieważ jest symbolem solidnej pracy całego zespołu OSM w Piaskach, który każdego dnia dokłada wszelkich starań, aby produkty, które trafiają na stoły naszych klientów miały najlepszy, tradycyjny smak i najwyższą jakość. – mówi Mirosław Domański, Prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piaskach.

Spółdzielnia planuje kolejne inwestycje. Jeszcze w tym roku w OSM w Piaskach ma się rozpocząć budowa  działu do produkcji napojów fermentowanych. Przewidywany koszt to 8 mln zł.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.