OSM w Piaskach wprowadza na rynek produkty bezlaktozowe

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piaskach w odpowiedzi na potrzeby konsumentów wprowadza na rynek produkty bezlaktozowe  kefir oraz jogurt typu greckiego bez laktozy.

Cały czas wnikliwie obserwujemy trendy w branży mleczarskiej, co pozwala nam szybko i skutecznie reagować na potrzeby współczesnych konsumentów. Według statystyk aż co trzeci Polak cierpi na nietolerancję laktozy, dlatego z myślą o naszych klientach zdecydowaliśmy się wprowadzić na rynek produkty bezlaktozowe – mówi Mirosław Domański, prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piaskach.

Nowości od OSM w Piaskach to doskonałe propozycje dla osób, które nie trawią cukru znajdującego się w mleku. W wyniku rozłożenia laktozy na cukry proste – glukozę 
i galaktozę, produkty te są nieco słodsze od tych tradycyjnych, dlatego chętnie sięgają po nie również dorośli, jak i dzieci, u których problem nietolerancji laktozy nie występuje.

Jogurt naturalny typu greckiego bez laktozy to znakomity dodatek zarówno do dań mięsnych, jak i deserów. Jego delikatna, kremowa konsystencja sprawia, że  nadaje się również do przyrządzania różnego rodzaju sosów. Znakomicie komponuje się także 
z warzywami, wzbogacając smak sałatek oraz surówek. Dla osób będących na diecie bezlaktozowej, może stanowić zamiennik majonezu lub tłustej śmietany. 

Kefir bez laktozy OSM w Piaskach wyróżniają znakomite walory smakowe i odżywcze. Dzięki zawartym w nim bakteriom probiotycznym wpływa pozytywnie na zdrowie, regulując pracę układu trawiennego oraz wzmacniając odporność. Kefir bez laktozy to również bogactwo wapnia i fosforu oraz witamin z grupy B, które są bardzo ważne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dzięki wygodnej poręcznej zamykanej butelce doskonale sprawdzi się również jako szybki posiłek w ciągu dnia, w szkole, pracy, podróży itp.

Zainteresowanie produktami bez laktozy wśród konsumentów jest duże i rynek ten na pewno będzie się rozwijał, dlatego nie wykluczamy w najbliższym czasie wzbogacenia naszej oferty o kolejne tego typu produkty. – dodaje Andrzej Grochoła, Kierownik Marketingu OSM w Piaskach.

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.